Tuesday, February 7, 2012

Power comes from Roma.

Power comes from Roma.

Power comes from Roma. by annie132 


I've just made the set above on Polyvore. Ok, the name of it is about Roma, but actually when I was making it I thought about Milan, and about Kraków-Milan student exchange (which is organized at my school). Of course I'm in. I really can't wait for March, and then for September, when I'll go to this wonderful place. 


I know it's -15 degrees outside, but I really feel the spring. Anyway, I can't wait all those sunny days, when I'll go out without coat and I won't be freezed. 
PS. I really need pants like this in the set. I don't care if it's 7/8 or just regular long, the most important thing is the color! 
PS.2 I love the latest collection Love Is In The Air by Rebecca Taylor!
And spring collection by Chloe. 

-------------------------

Zamiast się uczyć, oczywiście tworzyłam na Polyvore. Zamieściłam jeden zestaw, ale tutaj macie całość. Gdy dodawałam kolejne elementy na myśl przyszedł mi Mediolan, który będę mogła odwiedzić dzięki szkolnej wymianie. W marcu przyjeżdżają Włosi, we wrześniu my jedziemy do nich. Nie mogę się doczekać!

Wiem, że na zewnątrz jest -15 stopni, ale ja czuję już wiosnę. Wiosenny optymizm mnie przepełnia. Jednak wolałabym nie musieć ubierać już płaszcza by móc wyjść i nie zamarznąć. 
PS. Poszukuję spodni jak te w powyższym zestawie! Nie muszą być 7/8, mogą być długie, ale ważny jest kolor!  
PS.2 Uwielbiam nową kolekcję Rebecci Taylor - Love Is In The Air !
wiosenną kolekcję Chloe. 

1 comment:

  1. ślicznie!

    dodaję do obserwowanych i zapraszam do siebie!

    rebellook.blogspot.com

    ReplyDelete